Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Basın PR

Basın Bülteni ve Haber Yayınlamanın Faydaları

Basın Bülteni ve Haber Yayınlamanın Faydaları

Dijitalleşen dünyada yer alabilmek, sesimizi duyurmak ve marka haline gelmek artık eskisinden çok daha kolay. İnternet ortamında tanınırlığı artırmak, satışları yükseltmek ve müşteri portföyünü genişletmek için reklamlar benzersiz bir fırsat sunuyor.

Sosyal medyanın gelişmesi, internet sitelerinin hızla artması geleneksel basın araçlarının da web dünyasında hızla yerini almalarını sağladı. Gündemden haberdar olmak isteyen kişiler ise haber sitelerinin tıklanma oranları hızla artırdı.

Peki, kişi ve kurumların basın bülteni ve haberlerinin bu sitelerde yayınlanması neden önemli? İşte, Markalaşan veya markalaşma yolunda ilerleyenlerin çok merak ettiği bu sorunun cevabı.

Tanınırlık Artıyor!

 Bugün tüm dünyada kullanıcıların en çok ziyaret ettiği platformların haber siteleri oldukları biliniyor. Çeşitli konu başlıkları ile okuyucularına enformasyon sağlayan haber portallarında var olmak da tanınırlığı artırıyor. Mesleğiniz ve statünüz ne olursa olsun, yaptığınız iş siz ve dünya için önemli. Yani sizin de bir haber değeriniz var!

İnternet kullanıcıların dikkatini çekecek haberler ile markanızı tanıtmak artık çok daha kolay. Kendi internet sitenizi açtınız ama tıklanma oranlarınız hala beklediğiniz seviyeye ulaşmadı mı? Sosyal medya hesaplarınızdan keşfedilme oranında sorun mu yaşıyorsunuz? Bu ve bunun gibi birçok sorunun çözümü, markalaşan ve tıklanma oranları yüksek olan platformlarda haber ya da basın bülteninin yayınlanmasında.

Güvenilirlik Kazandırıyor! 

Kişiler, genel olarak haber portallarında okudukları uzman tavsiyelerine önem verirler. Geleneksel medya serüvenin etkileri dijital dünyada da varlığını sürdürüyor. Okuyucu ya da izleyicilerin sık sık tercih ettiği, güvenilir bir haber sitesinde bir açıklama yapmış olmanız, kişilerin gözünde marka değerinin bir anda yükselmesini sağlıyor.

Güvenilir kaynaklardan bilgi almak amacıyla siteleri ziyaret eden kişiler, platformda yer alan haberlere de güven duyuyor. Bu sayede sizin yaptığınız açıklamalar, söylemlerini ve önerileriniz bir kat daha değer kazanmış oluyor. Hal böyle olunca da kullanıcıların markanıza ulaşma ihtimali kat ve kat artıyor.

Dünya değişiyor ve reklam araçları da şekil değiştiriyor. Bu değişimin bir parçası da reklam haber ve basın bültenleri. Artık kullanıcılara doğrudan reklam içerikleri sunmak dışında birçok farklı yöntem gelişti. Bunlardan en önemlisi de reklam haber. Okurların doğrudan reklamlara verdikleri tepki ile reklam haberlere verdikleri tepki arasında fark olduğu, konunun uzmanları tarafından tespit edildi. Reklam haber formatının, insanların kişi ve markalara duyduğu güveni %25 oranında arttırdığı söyleniyor.

Siz Yapın Biz Yazalım 

Biliyoruz, projeleriniz var ve işiniz sizin için çok önemli. Sizin için bu kadar büyük bir öneme sahip olan işinizde yaptıklarınızı ve başarılarınızı artık tüm dünyaya duyurmanın vakti gelmedi mi? Yapmanız gereken şey çok kolay. Kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, uzmanlık alanlarınızı ve neye ihtiyacınız olduğunu anlatın, biz haberleştirelim.

Author

beratkalay