Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
çalınan-hesap-kurtarma

İnstagram Çalınan Hesap
Kurtarma

Instagram Çalınan Hesap Kurtarma 

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram, son zamanlarda hesap çalma girişimleri sıkça görülmektedir. Instagram çalınan hesabı kurtarmak isteyen kullanıcıların pek çoğu zayıf şifre kullanımı ya da üçüncü kişilerle paylaşılan şifrelerin yayılması sebebi ile bu sorunu yaşamaktadır.

Instagram, dünyada en yaygın kullanılan uygulamalardan biri olurken bilgilerin paylaşılması hesabın çalınmasına neden olabilmektedir. Instagram çalınan hesabı kurtarmak için uygulanan birkaç adım sayesinde kısa süre içerisinde hesabınızı tekrar aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu durumu özellikle organik takipçi sayısı yüksek olan kullanıcılar ve şahıs hesaplarında görebilirsiniz. Günlük hayatınızın bir parçası haline gelen sosyal medya herkesin sıklıkla tercih ettiği ve farklı kişiler tarafından da kazanç kapısı haline gelirken haliyle Instagram çalınması sıklıkla karşılaşılan bir sorun olmaktadır. 

Özellikle son yıllarda sıklıkla karşılaşılan bir durum haline gelen Instagram hesap çalma sorununa ilk zamanlara kıyasla artık daha kolay bir şekilde Instagram çalınan hesabı kurtarmak oldukça mümkün. Organik ve yüksek takipçi sayısı olan sayfa ve şahıs hesaplarına karşı yapılan bu saldırı sonucu kişinin instagram hesabına girişi engellenmektedir. Kullanıcı kendi bilgilerini girmek istediğinde aldığı hata ile hesabının çalındığını ve girişinin engellendiğini anlamaktadır. Bu durumda kişinin pek çok kişisel bilgileri çalınarak kullanılmaktadır. 

 

Dikkat etmeniz gereken husus instagram hesabınızın çalındığına emin olmalısınız. Giriş bilgilerinizi denediğinizde tarafınıza “Girdiğiniz kullanıcı adını kontrol ediniz. Kullanıcı adı bir hesaba ait değil” gibi uyarı aldığınız takdirde ya hesabınız kapatılmıştır ya da hesabınızın ele geçirildiğini anlayabilirsiniz. Farklı uyarılarda “Şifren yanlış, şifreni kontrol et” gibi uyarılar hesap bilgilerinin yanlış yazılmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda Instagram çalınan hesabı kurtarmak için sizlere sunulan yollara güvenmeden hareket etmemelisiniz. Aksi takdirde daha zorlu ve geri dönülmez bir süreç yaşamanıza neden olabilirsiniz. 

 

Dikkat etmeniz gereken diğer bir önemli husus ise özellikle son zamanlarda daha çok popüler olan ‘telif dolandırıcılığı’ ile instagram hesapları ele geçirilmektedir. Kullanıcılara mail ile ya da DM üzerinden iletilen linke tıklanması halinde kişi, kullanıcı bilgilerini paylaşarak hesabının savunmasız hale gelmesine neden olmaktadır. 

 

Hacker tarafından çok profesyonelce kullanılan bu yöntem sayesinde pek çok kullanıcı ne olduğunu anlamadan hesaplarını kaybetmektedir. Sık sık gündeme gelen ünlülerin hesaplarının çalınmasında genellikle “phishing” denilen yani oltalama yöntemi ile yapılmaktadır. Gelen linke tıklandığında kişisel verileriniz karşı tarafa iletilmektedir.

Kaydedilen e-mail adresi ve telefon numarası gibi kişisel verilerin çalınması ile kişi zor durumda bırakılmaktadır. Dijital platformlarda yer alan hesap kurtarma linkleri genellikle kişisel bilgilerinizi çalmak adına yapılan ve çoğu işe yaramayan yönlendirmelerdir. Bu durumda instagram hesabınızın blokesini kaldırmak için farklı sayfalarda sizlere sunulan linkler genellikle aldatıcı olmaktadır. Bu tarz tuzaklardan uzak durmalısınız. 

 

Profesyonel birimlerden destek almalı ve güvenli bir şekilde hesabınızı geri almalısınız. Unutmamalısınız ki dijital platformlarda bulunan her bilgi doğru olmamaktadır, bunu göz ardı etmeden iyi ve kaliteli bir yardım almalısınız.  Instagram çalınan hesabı kurtarmak için neler yapmanız ve hangi adımları izlemeniz gerektiği hakkında bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.  

 

Böyle bir süreçle karşı karşıya kaldığınızda bizlere ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Yaşadığınız sorun kısa zamanda çözüme kavuşturulması konusunda gerekli destek sağlanacaktır. Instagram çalınan hesap kurtarmak için bizimle iletişime geçebilir ya da linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Takip etmeniz gereken adımları ve yaşayacağınız süreç hakkında detaylı bilgi ile her an bilgilendirme sağlanmaktadır. Bu sayede gönül rahatlığıyla hesabınıza kavuşabilirsiniz.

 

01
01
Taklitten Kapanan Hesap Açma

İnstagram politikaları gereği taklitten kapanan hesapların geri açılma işlemi

03
03
İnstagram Çalınan Hesap Kurtarma

İnstagram hesaplarınızın kötü amaçlı kişiler tarafından ele geçirilmesi sonucu hesap kurtarma işlemleri

02
02
İnstagram Kapatılan Hesap Açma

İnstagram hesaplarınızın herhangi bir politika veya telif ihlali dolayısı ile kapatılan hesapların açılması

04
04
İnstagram Hesap Kapatma

İnstagram çalınan hesabınızın güvenlik gereği kapatılmasının sağlanması